روش های جوانسازی پوست

روش های جوانسازی پوست

روش های جوانسازی پوست

روش های جوانسازی پوست و رفع چین و چروک

برای کشیدن پوست و رفع چین و چروک روش های زیادی وجود دارد. کرم های موضعی، جراحی و لیفتینگ صورت از روش های مختلف جوانسازی پوست هستند. برای از بین بردن چین و چروک باید ابتدا به متخصص مراجعه کنید.

رفع چین و چروک و افتادگی پوست تاثیر قابل‌توجهی در جوانی فرد و کاهش سن و سال ظاهری‌اش دارد. با افزایش سن، قوام پوست و ساختارهای کلاژنی و بافت چربی دچار تحلیل می‌شوند و این مساله به دنبال آسیب‌های فیزیکی و شیمیایی مثل مواجهه طولانی با نور آفتاب باعث می‌شود داربستی که پوست صورت را کشیده و صاف نگه داشته به مرور دچار زوال شود.

روش های جوانسازی پوست

کرم‌های لیفت‌ صورت
کرم‌های لیفت‌کننده رطوبت بالایی دارند و با آبرسانی به پوست میزان چین و چروک را کم می‌کنند، اما لازم نیست از کرم‌های گرانقیمت استفاده کنید. کافی است برای پیشگیری از چروک و افتادگی پوست از همان سنین جوانی مصرف کرم‌های مرطوب‌ کننده را آغاز کنید تا پوست در اثر خشکی دچار چین و چروک نشود.

محرک‌ها
محرک‌ها شامل رادیوفرکوئنسی، مزولیفت و انواع لیزر و امواج اولتراسوند است. در تمام این روش‌ها گرما ساختارهای قدیمی‌ کلاژن را تخریب می‌کند و کلاژن‌سازی جدید را در بافت‌های زیرین پوست تحریک خواهد کرد.
البته محدودیت‌هایی هم وجود دارد؛ مثلا لیزرها تا حدی عمق نفوذ دارند یا رادیوفرکوئنسی نیاز به درجه گرمایی خاصی دارد و ممکن است عوارضی داشته باشد که البته میزان این عوارض در روش‌های جدیدتر به طور قابل‌ملاحظه‌ای کاهش یافته است.

روش‌های تزریقی
این روش‌ها شامل تزریق ژل، بوتاکس و چربی است. گاهی چین و چروک در اثر تحلیل بافت چربی است و تزریق چربی یا ژل مثلا در خط خنده این مساله را رفع می‌کند. بوتاکس نیز برای افرادی که عضلات پرکاری دارند و چین و چروک صورت ناشی از حرکات این عضلات است موثر است و کاربرد ویژه‌ای برای خط اخم یا خطوط پنجه‌ای دور چشم دارد.
هیچ یک از این روش‌ها معجزه نمی‌کنند، بلکه به طور نسبی افتادگی پوست را کاهش می‌دهند. البته باز هم میزان اثربخشی با توجه به تهاجمی‌ بودن یا نبودن روش متفاوت است. در روش‌های غیرتهاجمی‌ برای دیدن نتیجه لازم است جلسات درمان تکمیل شود. درمان با لیزر یا رادیوفرکوئنسی حداقل به ۳ تا ۴ جلسه درمان نیاز دارد.

لایه‌بردارها
لایه‌بردارها شامل انواع لیزر، پیلینگ و میکرودرم ابریژن است. تمام این روش‌ها با برداشتن لایه‌ای از روی پوست به بازسازی و نو‌سازی لایه سطحی پوست کمک می‌کنند و در رفع چین‌وچروک‌های ریز سطحی و لک‌ها موثرند.

روش های جوانسازی پوست

هایفوتراپی
سازوکار مورد استفاده در این روش، بر اساس اولتراسوند ساده یا همان امواج صوتی ا‌ست. با این تکنولوژی، پزشک انرژی امواج صوتی را در عمق دلخواهی در لایه‌های زیرین پوست متمرکز می‌کند، بدون اینکه آسیبی به سطح پوست برساند.
استفاده از اولتراسوند پیش از این نیز در علم پزشکی سابقه داشته (به‌عنوان مثال دستگاه سونوگرافی) و از این جهت، از بی‌خطر بودن این سازوکار اطمینان حاصل شده است. این روش در یک جلسه و بدون تحمل درد و زمان و هزینه زیاد، از بهترین شیوه‌های حال‌ حاضر در دنیا برای لیفت صورت است.
اثر‌ هایفوتراپی ۳ ماه پس از آغاز درمان مشاهده می‌شود و در از بین بردن پلک‌های افتاده و آویزان، از بین بردن چین‌وچروک‌های صورت، چروک‌های ریز و چین‌خوردگی‌های باریک اطراف چشم موثر است. این روش شلی پوست گردن و گونه‌ها را تا حدودی برطرف می‌کند و به رفع غبغب، محکم شدن پوست صورت و کاهش عمق خط خنده و رفع افتادگی گوشه‌های لب کمک می‌کند.
مزیت‌ هایفوتراپی نسبت به سایر روش‌ها در این است که بدون اینکه هیچ‌گونه جراحی انجام بگیرد لیفت صورت در چند جلسه انجام می‌شود. در صورتی که تعداد جلسات به اندازه لازم باشد، تاثیرگذاری‌ هایفوتراپی تا ۱ سال ماندگارخواهد بود.

روش‌های تهاجمی بهترند یا روش‌های غیرتهاجمی؟
این موضوع به خود فرد بستگی دارد که ترجیح می‌دهد با روش غیرتهاجمی‌، تغییری نسبی کند یا با جراحی پلاستیک تغییر قابل‌ملاحظه‌ای را شاهد باشد. جراحی و لیفت صورت به خانم‌ها و آقایان زیر ۵۰ سال توصیه نمی‌شود زیرا بعد از ۵ تا ۱۰ سال نیاز به تکرار دارد و به هر حال احتمال ایجاد کلوئید و جوشگاه در این جراحی وجود دارد. البته میزان عوارض به تکنیک انتخابی و تبحر جراح نیز بستگی دارد. در برخی افراد نیز با توجه به شرایط لازم است از چند روش کنار هم استفاده شود.

داروهای گیاهی که چروک را از بین می برند

چین و چروک نشان دهنده پیری هستند. وقتی کلاژن پوست در اثر پیری از بین برود، چین و چروک ها هم ظاهر می شوند. چین و چروک یک فرآیند بیولوژیکی است ولی رادیکال های آزاد و اشعه های یو وی هم به چیروک ها سرعت می بخشند.

درمان سیاهی دور چشم مهم است اما قبل از این که چروک ها زیبایی چهره شما را از بین ببرند، آنها را درمان کنید! با کمک درمان های طبیعی می توانید این مشکل را در منزل برطرف کنید.
علت چین و چروک صورت

عوامل مختلفی باعث ایجاد چین و چروک می شوند مانند:

پیری
سیگار کشیدن
رادیکال های آزاد
تابش خورشید
استرس
کمبود مواد مغذی
ژنتیک
کم آبی
کاهش سریع وزن
آلودگی
عدم مراقبت از پوست
تغذیه و رژیم غذایی نامناسب
پف زیر چشم( پف زیر چشم، علت و درمان های خانگی آن)

علائم چین و چروک صورت

روش های جوانسازی پوست

داروهای گیاهی برای از بین بردن چین و چروک صورت

روش های جوانسازی پوست

داروهای گیاهی که چروک را از بین می برند

چین و چروک نشان دهنده پیری هستند. وقتی کلاژن پوست در اثر پیری از بین برود، چین و چروک ها هم ظاهر می شوند. چین و چروک یک فرآیند بیولوژیکی است ولی رادیکال های آزاد و اشعه های یو وی هم به چیروک ها سرعت می بخشند.

درمان سیاهی دور چشم مهم است اما قبل از این که چروک ها زیبایی چهره شما را از بین ببرند، آنها را درمان کنید! با کمک درمان های طبیعی می توانید این مشکل را در منزل برطرف کنید.
علت چین و چروک صورت

عوامل مختلفی باعث ایجاد چین و چروک می شوند مانند:

پیری
سیگار کشیدن
رادیکال های آزاد
تابش خورشید
استرس
کمبود مواد مغذی
ژنتیک
کم آبی
کاهش سریع وزن
آلودگی
عدم مراقبت از پوست
تغذیه و رژیم غذایی نامناسب
پف زیر چشم( پف زیر چشم، علت و درمان های خانگی آن)

 

روش های جوانسازی پوست

۴۱ درمان خانگی و داروی گیاهی برای چین و چروک صورت

به منظور از بین بردن چین و چروک، بسیاری از افراد، به خصوص زنان، به سراغ پرکننده های پوستی، تزریق بوتاکس و بسیاری از روش های خطرناک دیگر می روند. البته، این روش های علمی در ابتدا به خوبی اثر می کنند، اما بعد از چند ماه، پوست شما بدتر می شود. قبل از اینکه به فکر بوتاکس یا پرکننده پوستی بیفتید، بیایید نگاهی به این داروهای خانگی طبیعی برای چین و چروکها بیندازیم.
۱- پودر شیر

۲ قاشق غذاخوری عسل، ۴ قاشق غذاخوری پودر شیر و ۲ قاشق غذاخوری آب گرم را مخلوط کنید. مخلوط را به مدت ده دقیقه بر روی صورت بگذارید. سپس آن را بشویید. عسل پوست شما را درخشان می کند در حالی که پودر شیر باعث می شود پوست شما نرم تر و بدون چروک شود.
۲- آناناس

آناناس حاوی ویتامین C است که برای پوست مناسب است، به ویژه اگر می خواهید از چین و چروک ها خلاص شوید. پالپ آناناس را بر روی پوست خود قرار دهید. بگذراید ۱۰ دقیقه بماند سپس آن را شستشو دهید. همچنین می توانید از آب آناناس برای ماساژ صورت استفاده کنید. ماساژ را به صورت حرکات دایره ای انجام دهید. این کار گردش خون را افزایش می دهد، پوست شما را تمیز می کند و چین و چروک را برطرف می کند.
۳-روغن نارگیل

روغن نارگیل گرم را روی پوست خود بمالید. روغن نارگیل پوست شما را سفت می کند و از افتادگی پوست جلوگیری می کند.
۴- موز

موز را در یک کاسه با کمک یک چنگال له کنید. هم بزنید تا به شکل کرم شود. آن را به طور یکنواخت بر روی صورت بمالید و بگذارید نیم ساعت بماند. سپس صورت را بشویید. تا زمانی که ماسک خشک نشده است ماساژ ندهید.

روش های جوانسازی پوست
۵- چای

چای مزایای زیادی در کنار رفع چین و چروک دارد. چای سبز نیز موثر است. بنابراین، به صورت روزانه چای بخورید. چای سبز پوست شما را سم زدایی می کند و باعث جوان تر شدن پوست شما می شود.
۶- خیار

یک خیار تازه بردارید و آن را به ورق های نازک برش دهید. برش ها را روی صورت قرار دهید. خیار پوست را نرم می کند و چین و چروک را برطرف می کند.
۷- گوجه فرنگی

گوجه فرنگی یک درمان خانگی بسیار موثر برای چین و چروک صورت است. روزی یک گوجه فرنگی بخورید. گوجه فرنگی پوست شما را سفت می کند و گونه های شما را قرمز طبیعی می کند. همچنین می توانید خمیر گوجه فرنگی را روی صورت و گردن خود قرار دهید. این ماده باعث روشن شدن فوری (بخوانید: چگونه پوست سیاه را سفید کنیم؟) و جوان تر شدن پوست شما می شود.
۸- روغن زیتون

روغن زیتون یک درمان عالی برای چین و چروک صورت است. روغن زیتون رطوبت را به پوست شما برمی گرداند. چند قطره لیمو را بر روی صورت ماساژ دهید. لیمو چهره شما روشن تر می کند و چین و چروک را از بین می برد. روغن زیتون را در پخت و پز و سالاد برای بهتر و جوان تر شدن پوست استفاده کنید.

روش های جوانسازی پوست
۹- روغن بادام

چند قطره روغن بادام می تواند در از بین بردن چروک اطراف چشم موثر باشد. ۱-۲ قطره روغن بادام را زیر چشم خود بمالید. این بهترین درمان خانگی برای چین و چروک زیر چشم است.
۱۰- هندوانه

پوست هندوانه را بر روی صورت خود بمالید. بگذارید ۵-۷ دقیقه بماند. سپس آن را با آب سرد شستشو دهید. هندوانه پوست شما را خنک می کند و باعث صافی آن می شود.
۱۱- آب

هر روز حداقل ۸ لیوان آب بنوشید. آب آشامیدنی مانع از کم آبی بدن و صورت شما می شود.

روش های جوانسازی پوست
۱۲- عسل و لیمو

عسل و آب لیمو را به مقدار مساوی مخلوط کنید. سپس مخلوط را روی صورت خود قرار دهید. این مخلوط پوست صورت شما را سفت و بدون چین و چروک می کند. این مخلوط برای پاک کردن برنزه نیز استفاده می شود. صورت را با آب گرم شستشو دهید و عسل را روی صورت خود بمالید. به آرامی آن را ماساژ دهید و بگذارید ۱۰-۱۵ دقیقه بماند. بعد از شستن صورت با آب گرم، بر روی صورت یخ بمالید.
۱۳- برنج

مقداری پودر برنج بردارید. آن را با گلاب و شیر مخلوط کنید. خمیر حاصل را بر روی صورت مرطوب خود قرار دهید و بگذارید۲۰ دقیقه بماند. سپس آن را با آب سرد شستشو دهید. این خمیر پوست شما را سفت و روشن می کند و چین و چروک را از بین می برد.
۱۴- پاپایا

پاپایا یک گزینه بسیار خوب برای از بین بردن چین و چروک و خطوط نازک است. یک تکه پاپایا را بشویید و آن را له کنید. به آن عسل اضافه کنید و روی گردن و صورت بمالید. این یک درمان بسیار موثر طبیعی برای چین و چروک است.
۱۵- گلاب

زردچوبه و عسل و گلاب را مخلوط کنید. خمیر را بر روی گردن و صورتتان بمالید. این کار را یک بار در هفته انجام دهید. نکته: از این ماسک بیش از یک بار در هفته استفاده نکنید زیرا پوست شما خشک می شود

روش های جوانسازی پوست
۱۶- روغن ویتامین E

صورت را با روغن ویتامین E ( خواص قرص ویتامین e، میزان مصرف و عوارض جانبی آن) ماساژ دهید تا چروک ها، خطوط نازک و چین و چروک دور چشم از بین برود.
۱۷- سفیده تخم مرغ

سفیده تخم مرغ را جدا کنید. ۲ قاشق غذا خوری گلیسیرین و گلاب را در سفیده مخلوط کرده و خوب هم بزنید. این مخلوط را روی چروکهای خود قرار دهید. این یک درمان بسیار خوب برای چین و چروک روی دست و صورت است. همچنین می توانید سفیده تخم مرغ را مستقیما در زیر پوست چشم قرار دهید تا چین و چروک دور چشم را درمان کنید.
۱۸- زردآلو

زردآلو یک منبع غنی از منیزیم، پتاسیم، فسفر و کلسیم است. ۲ زردآلو را بشویید، آنها را پوره کنید. ۲ قاشق غذاخوری عسل، مقدار کمی شیر سرد و آب یک لیمو کامل را در پوره زردآلو اضافه کنید. مخلوط را بر روی صورت و گردن قرار دهید. بعد از ۱۰ دقیقه، صورت را با آب بشویید و خشک کنید. یک مرطوب کننده با کیفیت خوب روی پوست قرار دهید. زردآلو پوست شما را تغذیه می کند در حالی که لیمو خطوط ظریف، چین و چروک را از بین می برد.

روش های جوانسازی پوست

۱۹- پودر چوب صندل

چوب صندل یک درمان بسیار قدیمی است و از زمان های قدیم برای به دست آوردن پوستی زیبا و براق و بدون چروک استفاده شده است. پودر چوب صندل را بشویید و با گلاب مخلوط کنید. خمیر را روی صورت خود قرار دهید. این یک درمان خوب برای آکنه است.
۲۰- زنجبیل

یک قطعه زنجبیل را بردارید و آن را ریز ریز کنید. ۱ قاشق غذاخوری عسل را به آن اضافه کنید. روزانه در صبح هنگام طلوع آفتاب این مخلوط را بخورید. این به عنوان یک درمان خانگی در برابر چین و چروک ها عمل خواهد کرد.

روش های جوانسازی پوست

۲۱- توت فرنگی

۳-۴ توت فرنگی را بشویید. ۱ قاشق غذاخوری عسل به آن اضافه کنید. آن را روی صورت خود قرار دهید و بگذارید ۱۵ دقیقه بماند. سپس با آب سرد شستشو دهید.
۲۲- آووکادو

یک آوکادو را له کنید و بر روی صورت قرار دهید. آووکادو پر از ویتامین E است که پوست خشک خود را تغذیه می کند و آن را سفت می کند.

روش های جوانسازی پوست

۲۳- سیر

مصرف سیر روزانه باعث کاهش سرعت پیری می شود و پوست شما به مدت طولانی بدون چروک باقی می ماند.
۲۴- آجیل

آجیل منبع غنی از مواد معدنی و کالری است. اگر روزانه مصرف شود، چین و چروک کاهش می یابد و صورت شما براق خواهد شد.
۲۵- روغن Rosehip

چند قطره روغن Rosehip را روی کف دست خود بگذارید و روی صورت و گردن خود بمالید. این روغن در کاهش چین و چروک موثر است.
۲۶- قاشق فلزی

یک قاشق فلزی را داخل یخچال قرار دهید و بگذارید یک شب تا صبح ماند. سپس قسمت محدب قاشق را زیر پوست چشم قرار دهید. این کار به سفت شدن پوست زیر چشم کمک می کند.

روش های جوانسازی پوست

۲۷- سیب

یک تکه سیب را بردارید و آن را به قطعات کوچک تقسیم کنید. آن را در مخلوط کن بریزید و ۱ قاشق غذاخوری عسل به آن اضافه کنید. مخلوط را به طور یکنواخت بر روی گردن و پوست قرار دهید و بگذارید ۱۵ تا ۲۰ دقیقه بماند سپس با آب سرد شستشو دهید.
۲۸- نعنا

۱ قاشق غذاخوری آب لیمو، ۱ سفیده تخم مرغ ، ۱ قاشق غذاخوری نعناع و نصف خیار (خرد شده) را مخلوط کنید. این مخلوط را ده دقیقه در یخچال قرار دهید. سپس برای به دست آوردن پوستی روشن و جوان تر، مخلوط را روی صورت و گردن بمالید. سپس آن را با آب گرم شستشو دهید.
۲۹- لوسیون رز

این یک درمان خانگی بسیار مرطوب کننده و تغذیه کننده برای پوست خشک و چین و چروک است. آب گل رز، گلیسیرین و آب لیمو را مخلوط کنید. مخلوط را در یک بطری ذخیره کنید. آن را برای کل بدن و صورت خود استفاده کنید. این مخلوط پوست شما را به مدت ۲۴ ساعت تغذیه می کند.
۳۰- آلوئه ورا

یک برگ آلوئه ورا را بردارید و قسمت ژل آن را جدا کنید. آن را روی صورت خود بمالید و بگذارید ۱۵ دقیقه بماند سپس بشویید. این کار را به صورت روزانه انجام دهید.
۳۱- کشک

۱ قاشق غذا خوری کشک را با یک قاشق پودر زردچوبه مخلوط کنید. آن را روی صورت خود قرار دهید. این درمان خانگی باعث نرم شدن و جلوگیری از چروک پوست می شود.

روش های جوانسازی پوست

۳۲- کرم شیر

کرم شیر را با آب لیمو مخلوط کنید و روی صورت بمالید. بگذارید ۱۵ دقیقه بماند سپس شستشو دهید.
۳۳- لیمو و روغن زیتون

آب لیمو را در یک کاسه بریزید و روغن زیتون را به آن اضافه کنید. خوب مخلوط کنید و روی صورت و گردن بمالید. سپس شستشو دهید. این مخلوط پوست شما را نرم می کند و چین و چروک را از بین می برد.
۳۴- مخلوط سیب

سیب را بجوشانید و آن را با استفاده از چنگال له کنید. ۱ قاشق غذاخوری عسل و پودر شیر را به آن اضافه کنید. خوب مخلوط کنید و روی صورت و گردن خود بمالید. بگذارید حداقل ۱۵ دقیقه بماند سپس آن را بشویید.

روش های جوانسازی پوست

۳۵- ماسک ماست

۱ قاشق غذاخوری ماست، ۱ قاشق غذاخوری عسل، ¼ فنجان موز و ½ قاشق غذاخوری آب پرتقال را مخلوط کنید. مخلوط را روی صورت و گردن خود بمالید و بگذارید ۱۵ دقیقه بماند. سپس آن را با آب سرد شستشو دهید. این مخلوط صورت شما را درخشنده و بدون چین و چروک می کند.

روش های جوانسازی پوست

۳۶- ماسک خیار

برگ نعناع و خیار را در مخلوط کن مخلوط کنید. ۱ تخم مرغ به آن اضافه کنید و خوب مخلوط کنید. آن را روی صورت و گردن خود قرار دهید. سفیده تخم مرغ پوست شما را سفت می کند و خیار باعث روشن شدن پوست و کاهش چین و چروک می شود.
۳۷- تخم مرغ و عسل

سفیده تخم مرغ را با ۱ قاشق غذاخوری عسل مخلوط کنید. سپس ۴ قطره اسانس چوب صندل و روغن اسانس رازیانه را به آن اضافه کنید. خوب مخلوط کنید و روی صورت و گردن خود را به طور مساوی بمالید. بگذارید مخلوط ۲۰ دقیقه بماند سپس آن را شستشو دهید. این مخلوط به عنوان یک ضد چروک عمل می کند.

روش های جوانسازی پوست

۳۸- ماسک عدس

½ فنجان پوره گوجه فرنگی و ½ فنجان پودر عدس را مخلوط کنید. آن را روی صورت و گردن بمالید. بعد از ۱۲-۱۵ دقیقه با آب سرد شستشو دهید.
۳۹- آب کلم

۳۰ میلی لیتر آب کلم را با ۱ قاشق غذاخوری عسل مخلوط کنید. مخلوط را یک بار در روز روی صورت خود بمالید.
۴۰- مخلوط روغن نارگیل، چغندرقند و آب هویج

سه ترکیب را مخلوط کرده و آن را به صورت روزانه برای کاهش چین و چروک استفاده کنید.
۴۱- خردل

۱ قاشق غذاخوری خردل را با مقدار ناچیزی زردچوبه باهم مخلوط کرده و بصورت ماسک روی صورت بگذارید.
چگونه می توان از چین و چروک صورت جلوگیری کرد؟

روش های جوانسازی پوست

در اینجا چند نکته ساده برای جلوگیری از چروک ها وجود دارد.

از محصولات پوستی حاوی الکل استفاده نکنید.
محصولات پوستی حاوی روغن های طبیعی را خریداری کنید.
هنگام قرار گرفتن در معرض نور خورشید از کرم ضد آفتاب مناسب با SPF مناسب استفاده کنید.
یک مرطوب کننده سبک بر روی پوست، به ویژه روی صورت را اعمال کنید.
ماسک سفتی پوست را یکبار در هفته استفاده کنید.
۸ ساعت بخوابید.
استرس نداشته باشید.
یک شیوه زندگی سالم را دنبال کنید.
یوگا و ورزش را در صبح انجام دهید.
میوه ها و سبزیجات سبز را مصرف کنید.
آبمیوه های تازه و آلی مصرف کنید.
سیگار را ترک کنید.
یک رژیم غذایی متعادل داشته باشید.
از مصرف غذای نامناسب بپرهیزید.

روش های جوانسازی پوست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *